portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Siedlce - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Siedlce - sprawy dzielnicowe » Forum » Kościół Chrystusa Króla...i nie tylko...
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kościół Chrystusa Króla...i nie tylko...

Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Tomasz68
Bywalec


Dołączył: Pią Lip 28, 2006 8:25
Posty: 40
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 8:43    Temat postu: Kościół Chrystusa Króla...i nie tylko...

Witam...
Może zarzucam was tematami...ale myślę, że gdzieś jest ktoś kto może wie i zna ciekawe rzeczy które są owiane troszkę tajemnicą?!
Kościół Chrystusa Króla...piekna historia...i specyficzni Proboszczowie...
Specyficzny Kościól i jako budowla i jako obiekt wartości religijnej...
Połozenie jego tez jest bardzo ciekawe i wiąże się tez z historią...ale mnie bardziej interesuje miejsce gdzie się mieści i tereny wokół niego...
Może ktoś zna jakąs zywą historie tego miejsca...?
Z opowieści wiem, ze w lasach nieopodal było pomordowanych wielu ludzi...(w czasie wojny)
Wały i skarpy położone wokół kościoła stanowia wielka zagadkę...Pamietam jeszcze jako dziecko że w jednym miejscu było takie betonowe wejście jakby do bunkra...właśnie połozone blisko Kościoła na pobliskich górkach?!
Dokąd prowadziło to wejście? Czy do pobliskiego lasu? Podejrzewam że historia tych górek ma związek może z Holendrami być może Szwedami?
Jaki był ich cel i przeznaczenie...w oddali za Kościołem...ciągną sie one w stronę Szpitala...
Miejsce gdzie stoi Kościół stanowi swego rodzaju przekop tych wzniesień...
Pamiętam, ze jako dzieci chcieliśmy wejść dalej tym betonowym wejściem...ale droga się urywała...
Ciekawe to miejsce...może ktoś wie coś więcej na ten temat?
Pozdrawiam.

_________________
szukający piękna
Nonnenacker 
   

Forumowicz


Wiek: 49
Dołączył: Czw Cze 22, 2006 9:34
Posty: 175
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 21:40    Temat postu: Re: Kościół Chrystusa Króla...i nie tylko...

Witam z tego co wiem to kościół Chrystusa Króla był przed wojną jedynym polskim kościołem w okolicy co do historii tego terenu myślę że znowu trzeba by było się zwrócić z zapytać Dietera wiem że był przez jakiś czas ministrantem w tym kościele ( a jeśli dobrze pamiętam to gdzieś w tamtej okolicy po wojnie zostali straceni jacyś zbrodniarze hitlerowscy coś na ten temat czytałem w "30 Dni"ale musiałbym odszukać ten numer aby to dokładnie sprawdzić) Co do wejścia do "bunkru" to w Gdańsku istnieje bardzo wiele takich miejsc jedne są jeszcze widoczne inne z niewiadomych przyczyn zasypane grubą warstwa ziemi, większość z tych połączeń miała znaczenie militarno-strategiczne biorąc pod uwagę ze nasze miasto jest miastem o "podziemnym"nie powinno być to czymś wyjątkowym choć warto ustalić jeśli jest to możliwe gdzie było i dokąd można było dojść tymi korytarzami na forum był już poruszany ten temat co prawda chodziło o inną lokalizację i dość sporo udało nam się na ten temat dowiedzieć przeczytaj post "Wysoka skarpa przy ulicy Zakopiańskiej" pozdrawiam
2344150
Tomasz68
Bywalec


Dołączył: Pią Lip 28, 2006 8:25
Posty: 40
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Śro Sie 02, 2006 7:01    Temat postu: Re: Kościół Chrystusa Króla...i nie tylko...

Witam...czytałem z uwagą post "wysoka skarpa..."
Myślę że to wspaniałe, ze historię mozna poskładać z tak małych kawałeczków...
Pisząc tego posta myślałem że porusze jakąś dyskusję...może odezwie się ktoś kto bliżej zna jakieś historie związane z tym miejscem...
O tych zbrodniarzach hitlerowskich dowiedziałem sie kiedyś od znajomej która była tego świadkiem...ale była wtedy dzieckiem...
Wiedziała tylko że coś się tam wydarzyło ale czy to byli hitlerowcy?
A jesli chodzi o wejscie do bunkru to jest ono juz przysypane ziemią gdy zbudowano trasę na Chełm...
Gdy wchodziło się do tego wejścia to korytarz prowadził w prawo...cos tak jakby w stronę lasu nieopodal?!
Czytałem wypowiedzi Dietera myślę że duzo by mógł powiedzieć o tej okolicy...może sie odezwie...
Pozdrawiam zachęcam do dyskusji...

_________________
szukający piękna
Tomasz68
Bywalec


Dołączył: Pią Lip 28, 2006 8:25
Posty: 40
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Pią Sie 04, 2006 9:09    Temat postu: Re: Kościół Chrystusa Króla...i nie tylko...

Zapanowała pewne cisza...myślałem że odezwie się Pan Dieter...jako ministrant dużo by mógł powiedzieć...o Kościele i okolicy...
Ciekawe jak wyglądało chodzenie po Kolędzie...okolica wokół kościoła a zwłaszcza ul. Wesoła i Jasna...uchodziły za ulice na których mieszkają sami...(Milicjanci?!) Zawsze gdy Nasz Proboszcz przychodził...do Nas po Kolędzie to to wspominał...był taki uczulony na tym punkcie...
A z drugiej strony jest taki zasadniczy...za to go szanuję...
Pozdrawiam

_________________
szukający piękna
marwlod 
   

Forumowicz


Wiek: 48
Dołączył: Pon Maj 29, 2006 20:16
Posty: 187
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 20:24    Temat postu: Re: Kościół Chrystusa Króla...i nie tylko...

A ja nie lubię proboszcza i takiego księdza, który podczas Mszy Św., kiedy odbywały się chrzty, w tym mojego młodszego syna, prosił aby wszyscy modlili się aby w naszym kraju zapanowało "sprawiedliwość i prawo". To było niedługo przed wyborami parlamentarnymi. Nie znoszę politykowania w kościele.
2871195
Nonnenacker 
   

Forumowicz


Wiek: 49
Dołączył: Czw Cze 22, 2006 9:34
Posty: 175
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 21:10    Temat postu: Re: Kościół Chrystusa Króla...i nie tylko...

Proboszcz jest extra zanim zaczniesz z nim rozmowę w jakiejś " kościelnej sprawie"klepie w swoją puszeczkę " tu pan wrzuci" ludzi powinno się mierzyć wiarą a nie pieniędzmi w tym kościele niestety panuje kult pieniądza i opisuje to tylko na podstawie moich osobistych relacji z osobą proboszcza może inne osoby mają inne doświadczenia ja do tego kościoła nie mam zamiar uczęszczać z w/w przyczyn pozdrawiam
2344150
Dieter
Gość





PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 13:55    Temat postu: kosciol "CHRYSTUSA KROLA"

Tomasz68 napisał:
Zapanowała pewne cisza...myślałem że odezwie się Pan Dieter...jako ministrant dużo by mógł powiedzieć...o Kościele i okolicy...
Ciekawe jak wyglądało chodzenie po Kolędzie...okolica wokół kościoła a zwłaszcza ul. Wesoła i Jasna...uchodziły za ulice na których mieszkają sami...(Milicjanci?!) Zawsze gdy Nasz Proboszcz przychodził...do Nas po Kolędzie to to wspominał...był taki uczulony na tym punkcie...
A z drugiej strony jest taki zasadniczy...za to go szanuję...
Pozdrawiam


Ja was przepraszam za milczenie, ale dopiero dzisiaj wrocilem po 3,5 tygodniach z Rostocku-Warnemünde, gdzie na dzialce mieszkalem bez komputera, bez tel. i bez telewizora...

Ja na wszystko odpowiem, tylko dajcie mi troche czasu. To na razie!
Gość z WalterFlexStrasse
Gość





PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 16:33    Temat postu: Co do tych egzekucji powojennych...

Co do tych egzekucji powojennych...
To gdzies na forum trojmiejskim GW czytalem swego czasu zywa dyskusje na ten temat. Z linkiem do obszernego fotoreportazu z wydarzen.
Chodzilo z tego co pamietam o wykonanie wyrokow smierci na cywilnej zalodze KL Stutthof. Szubiennica, pod nia krzeselko na pace ciezarowki, ciezarowka rusza - i tak historia pisze epilog...
Dzialo sie to na szeroko rozumianej Biskupiej Gorce.
Dieter
Gość





PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 23:04    Temat postu: Co do tych egzekucji powojennych...

Gość z WalterFlexStrasse napisał:
Co do tych egzekucji powojennych...
To gdzies na forum trojmiejskim GW czytalem swego czasu zywa dyskusje na ten temat. Z linkiem do obszernego fotoreportazu z wydarzen.
Chodzilo z tego co pamietam o wykonanie wyrokow smierci na cywilnej zalodze KL Stutthof. Szubiennica, pod nia krzeselko na pace ciezarowki, ciezarowka rusza - i tak historia pisze epilog...
Dzialo sie to na szeroko rozumianej Biskupiej Gorce.


Ja to moge potwierdzic, ze to tak bylo. Mialem wtedy 9 lat i widzialem to wlasnymi oczami. Miedzy Kolonia Studentow i ul. Pohulanka, gdzie dzisiaj dzialki sa, w 1945 roku byla duza laka. W gazecie pisalo, ze tam (dnia nie pamietam) beda publicznie wieszac kilku hitlerowcow. Na tym placu ustawili trzy (?) podwojne szubiennice. Zebralo kilka tysiecy ludzi. Wtedy otwarte ciezarowki przyjezdzaly i na kazdej jeden stojacy jeniec w kajdanach i z zawiazanymi oczami. Zalozyli im przez glowe line wiszaca z szubiennicy. Na gwizd ciezarowki ruszyly pare metrow na przod i oni wisieli. Jedna z nich byla kobieta. Ludzie gwizdali. Oni pelnili nadzor w lagrze Stutthof (na wschod od Gdanska).
Dieter
Gość





PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 23:46    Temat postu: kosciol "CHRYSTUSA KROLA"

Tomasz68 napisał:
Zapanowała pewne cisza...myślałem że odezwie się Pan Dieter...jako ministrant dużo by mógł powiedzieć...o Kościele i okolicy...
Ciekawe jak wyglądało chodzenie po Kolędzie...okolica wokół kościoła a zwłaszcza ul. Wesoła i Jasna...uchodziły za ulice na których mieszkają sami...(Milicjanci?!) Zawsze gdy Nasz Proboszcz przychodził...do Nas po Kolędzie to to wspominał...był taki uczulony na tym punkcie...
A z drugiej strony jest taki zasadniczy...za to go szanuję...
Pozdrawiam


Jak mialem 7 lat w 1943 roku, postanowilem zostac ministrantem w kosciele "Chrystusa Krola". Ksiezmi byli z zakonu Bracia Palotynow w ciemnobrazowych sutanach. W 1946 roku zostalem tam przyjety do Pierwszej Komunji Swietej. Od 1947 do 1951 roku bylem ministrantem w kaplicy u siostr zakonnych przy ul. Kartuskiej (tam gdzie za ul. Ciasna teraz poczta jest). Siostry mialy tez przedszkole. Miedzy tym bialym budynkiem "Kolpingsheim" miedzy Malczewskiego/Ciasna/Kartuska i siedziba siostr bylo duze pole, uprawiane przez siostr warzywami. Ksiedzem byl prof. Papenfuss, bardzo skromny czlowiek. Zmarl chyba w 1961 i lezy na starym cmentarzu w Emaus, obok ksiedza Cymanowskiego z Sw. Franciszka.

Niestety "Tomasz68" na koledy w rejonie Chrystusa Krola nie chodzilem, bylem na to za mlody i o tunelach, to widzialem zamkniete wejscia, ale tam nie wchodzilismy - mielismy strach...
Tomasz68
Bywalec


Dołączył: Pią Lip 28, 2006 8:25
Posty: 40
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 10:42    Temat postu: Re: Kościół Chrystusa Króla...i nie tylko...

Witam...
Bardzo się cieszę,że ozywiła się dyskusja i odnalazł się Dieter ?!
Powracając do tematu, to rzeczywiście Nasz Proboszcz jest troszkę dziwny?! Powiedziałbym mało elastyczny?! Moze powinien troszke zreformować ten Kościół...zblizyc do siebie ludzi...wiele osób mi mówi ze nie chodzi do tego Kościoła własnie ze względu na Proboszcza...
Szanuje go za to co zrobił dla Naszej Parafii...był taki nieugięty i nie złomny...w czasach PRL-u... ale teraz powinien zobaczyc Ludzi (Parafian) ich potrzeby i to że od niego uciekają...Jest zasadniczy (to dobrze) ale może trzeba czasem odpóscić?! A jesli chodzi o pieniądze...to fakt...byłem załatwiac u niego kilka spraw to nie omieszkał...mnie zaczepić...gazetką?!
Zupełnie inaczej postępują juz młodzi Księża....?!
Co do tych powojennych egzekucji?! To ciekawie by było poczytac to Forum na którym jest ten link...do fotoreportarzu?! Myślę, ze propaganda zadbała o to aby to uwiecznić?! Choć może się mylę...
Gdy próbuję sobie wyobrazić...te tłumy ludzi w tym miejscu to jakoś mi to nie wychodzi...teraz tam jest smutno i głucho...
Mam jeszcze kilka pytań do Dietera w sumie wiążą się z moim innym postem na forum...
Otóż chodzi mi wogóle o rejon Naszych ulic...Ciekawi mnie fakt jak to wszystko wyglądało w 45-roku i później...czy duże były zniszczenia?! Jak wyglądała ul.Wesoła...Interesuje mnie np. nr 16? Wydaje mi się że róg wesołej malczewskiego był doszczętnie zburzony...bo domy są tak jakby innej konstrukcji...zachowały swój kształt..ale maja inne okna i rozkład mieszkań?! Co było miedzy kościołem Chrystusa Króla...a ul Wesołą...ponoc ogródki ale do kogo nalezały? To takie ciekawe?
Czy może znasz Pana Grota z nr.18 jest najstarszym chyba mieszkańcem Naszej ulicy?!
Na razie tyle pytań...pozdrawiam...i zamieniam się w słuch...

_________________
szukający piękna
Gość z WalterFlexStrasse
Gość





PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 12:04    Temat postu: link do dyskusji na forum GW

No i poszperałem. Voila!
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=57&w=38614528&a=38614528

Pozdrawiam, (nie)miłej lektury...
Tomasz68
Bywalec


Dołączył: Pią Lip 28, 2006 8:25
Posty: 40
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Śro Sie 09, 2006 13:40    Temat postu: Re: Kościół Chrystusa Króla...i nie tylko...

...jestem pod ogromnym wrażeniem! Czytałem równiez dyskusję na ten temat...to trudne i bardzo osobiste odczucia...
Nie wiem czy to pierwsze zdjecie...jest zrobione na procesie tych zbrodniarzy? Znam pewna Panią która była w tym tłumie ludzi którzy to widzieli...opowiadała mi o tym...
Z jej opowiadań trudno było wywnioskować a ze zdjęć widać że było to miejsce bardzo rozłozyste...Kojarzy mi się tylko z obecnym Stadionem MOSIR?!?!?! Są tam takie tereny odkryte i w lesie...
A może to Bikupia Górka...tam gdzie dzisiaj jest Policja? Chociaż nie sądze nie widać tam zabudowań...Smutny kawałek historii i jak bardzo żywy...Smierc była czymś codziennym...z powszednialym?!
Nie chcę wywoływac dyskusji...po prostu staje i odbieram to jako fakty tamtych dni...

_________________
szukający piękna
Tomasz68
Bywalec


Dołączył: Pią Lip 28, 2006 8:25
Posty: 40
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Śro Sie 09, 2006 14:54    Temat postu: Re: Kościół Chrystusa Króla...i nie tylko...

...nie dało mi to spokoju troszke poszperałem w internecie...jakos z treści wynika że mogły byc tam jeszcze inne egzekucje? Czy mogło byc to mozliwe?! Zagladnijcie tam...
http://www.obliczahistorii.pl/forum/viewtopic.php?p=32953
Mam jeszcze kilka pytań do Dietera ale zaszył sie cichutko...poczekam aż sie pokaże to zapytam...
Pozdraw

_________________
szukający piękna
Dieter
Gość





PostWysłany: Śro Sie 09, 2006 23:13    Temat postu: EGZEKUCJE

Mozesz sie pytac "Tomasz68" czego chcesz.
Ja twoj zalacznik czytalem. Nie przypominam sobie, ze tam az 11 wiesili. Zdjecie pokazuje (tak jak ja sobie to przypominam) tylko 3 podwojne szubienice... Wiecej egzekucji w innych dniach na pewno nie bylo.

Przy tej okazji przypomne inne egzekucje. W pierwszych miesiacach 1945 roku widzialem na drzewach Aleji Zwyciestwa, za Brama Oliwska, powieszonych (moze 20) niemieckich mezczyzn. Kazdemu z nich przywiazali tablice z napisem: ICH BIN EIN VERRÄTER (ja jestem zdrajca). To byli przewaznie zolnierze, ktorzy uciekli z frontu i ich zlapali. To oni robili, zeby odstraszyc, bo front sie rozlatywal.

Moj tatus byl bardzo chory na zoladek i dlatego go do wojska nie wzieli. Pracowal na Stoczni Gdanskiej jako stolarz. 25.03.1945 (trzy dni zanim ruski do was weszli) on przyszedl z pracy w mundurze Volkssturmu, zeby prywatne ciuchy oddac i sie pozegnac. W 1972 roku dostalismy wiadomosc, ze zmarl 17.09.1945 gdzies w ZSRR. W 1996 roku dowiedzialem sie, ze to bylo w Petrozawodck, Karelska Respublika (na polnocny wschod od Leningradu). Tam epidemia byla i setki ludzi dziennie umieralo w czterch lagrach. Taka to jest wojna. Moi synowie nie poszli do Bundeswehr, tylko pracowali rok w domu starcow - to jest pozyteczne! Szkoda, ze to nikt Bushowi nie podpowie...
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama